НОВИНИ

Рахункову палату вповноважили контролювати доходи держбюджету

Верховна Рада підтримала внесення змін до Конституції, які нададуть Рахунковій палаті право контролювати доходи держбюджету.

За внесення змін до статті 98 Конституції проголосували 380 народних депутатів.

Раніше лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк повідомляв, що влада погодилася прийняти умови опозиціонерів у питанні формування Рахункової палати.

Зокрема, під час обговорення спікер Верховної Ради Володимир Рибак уточнив, що "у складі Рахункової палати буде забезпечено політичне представництво кожної фракції в парламенті".

Кожна фракція матиме можливість призначити по одному кандидату до Рахункової палати.

Раніше у "Батьківщині" заявляли, що можуть підтримати зміни до Конституції, які нададуть Рахунковій палаті право контролювати доходи держбюджету, лише в пакеті з поправками до закону про Рахункову палату, згідно з якими опозиція отримає право контролювати діяльність цього органу.

Нагадаємо, Конституційний Суд 21 травня оцінив відповідність законопроекту статтям 157 і 158 Конституції й визнав конституційною передання Рахунковій палаті права контролю доходів держбюджету.

У квітні Рада просила КС перевірити конституційність законопроекту № 2049, яким пропонується уповноважити Рахункову палату здійснювати контроль за надходженнями коштів до державного бюджету.

У вересні 2012 року Кабінет Міністрів ініціював внесення змін до Конституції в частині розширення повноважень Рахункової палати та надання їй повноважень контролю доходів державного бюджету.

Даний проект був внесений на розгляд Конституційної асамблеї, яка підтримала ініціативу.

Положення Конституції про здійснення контролю Рахункової палати за надходженнями та витратами держбюджету містилося в редакції Конституції від 2004 року, а після скасування конституційної реформи редакція статті 98 Основного закону змінилася, і Рахункова палата була позбавлена повноважень контролю доходів держбюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.