НОВИНИ

НБУ наказав видавати внутрішні валютні перекази гривнями

Банківські перекази в іноземній валюті на адресу іншої особи в межах України зараховуватимуться на рахунки одержувачів у гривневому еквіваленті. Про це йдеться в постанові регулятора від 16 вересня 2013 року №365.

Зміни стосуються лише операцій усередині країни, режим зарахування на поточні рахунки фізосіб інвалюти, що надходить з-за кордону, поки що змін не зазнав.

«Національний банк України продовжує здійснювати послідовну політику, спрямовану на дедоларизацію економічних відносин. Відповідні заходи об'єднують як ринкові, так і окремі адміністративні стимули. Останні, зокрема, мають на меті забезпечення законодавчо певного статусу гривні як єдиного законного платіжного засобу в Україні», - йдеться в повідомленні регулятора.

Згідно з постановою, зарахування коштів в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок фізичної особи (резидента або нерезидента) здійснюється шляхом переказування коштів в іноземній валюті з іншого власного рахунка або шляхом внесення готівки власником рахунка . Внесення готівкової іноземної валюти на поточний рахунок фізичної особи - нерезидента здійснюється на підставі документів, які підтверджують джерела її походження.

У повідомленні наголошується, що можливість зарахування інших надходжень в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи (резидента чи нерезидента) не передбачена.

За даними Нацбанку, зазначена вимога не поширюється на операції із зарахування відсотків, на залишок коштів на поточному або депозитному рахунках, з казначейськими зобов'язаннями України та облігаціями внутрішньої державної позики, купівлі-продажу, обміну іноземної валюти, з валютою, одержаною у порядку успадкування, за договорами дарування, з повернення коштів (помилково перерахованих або надмірно сплачених).

"Таким чином, зазначені норми не обмежують фізичних осіб у розпорядженні власними коштами в іноземній валюті", - цитує прес-служба слова заступника директора департаменту методології грошово-кредитної політики НБУ Людмили Чепиноги.

Постанова зареєстрована Міністерством юстиції і набирає чинності з моменту її опублікування.

Як відомо, Національний банк розробив також законопроект, яким пропонується ввести податок, згідно з яким з імпортерів та експортерів братиметься 1% від обмінюваної суми валюти, а з громадян при купівлі-продажу готівки – 10%. Ввести такий податок в Нацбанку планують вже у жовтні-листопаді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.