НОВИНИ

МЗС розчароване "некомпетентними оцінками" російського чиновника щодо відносин України та РФ

Міністерство закордонних справ України розчароване висловлюваннями начальника відділу першого департаменту СНД МЗС Росії Іллі Рубцова щодо взаємин України та РФ. Про це повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.

"В МЗС України розчаровані некомпетентними оцінками російських представників щодо стану та перспектив розвитку відносин між Україною та Росією, які останнім часом все частіше мають місце в інформаційному просторі", - заявили у відомстві.

У МЗС зазначили, що викликали до себе радника-посланника посольства Російської Федерації в Україні, щоб висловити усний демарш.

Згідно з інформацією, викликаний російський дипломат, заявив, що "висловлювання рядового співробітника зовнішньополітичного відомства РФ не мають офіційного характеру" та підтвердив, що той вийшов за рамки своїх повноважень та "дипломатичної мови".

Наразі МЗС України очікує на належну реакцію керівництва зовнішньополітичного відомства Росії щодо таких висловлюваннь.

"Розраховуємо також на таку оцінку планованого підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також розвитку рівноправних відносин і взаємовигідного співробітництва МС/ЄЕП, яка б відповідала духу стратегічного партнерства між нашими країнами", - йдеться у заяві українських дипломатів.

"В Україні не протиставляють співпрацю на європейському напрямі і відносини з євразійським співтовариством", - додали в МЗС.

Як повідомлялось, Держдума Росії вирішила захистити суверенітет України від ЄС і підготувала проект заяви, що планують прийняти 20 вересня, у якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.

В той же час, у Міністерстві закордонних справ РФ назвали «утриманством і нахлібництвом» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу.

18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Прем’єр-містр Микола Азаров пояснив, що перебудова української економіки у зв’язку євроінтеграцією відкриє нові перспективи інтенсифікації співробітництва з країнами Митного союзу та СНД.

Раніше президент Вiктор Янукович заявляв, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом.

Янукович зазначив, що вiдносини України з Митним союзом прописанi у меморандумi, який фактично дає країнi статус спостерiгача в об'єднаннi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.