НОВИНИ

У Росії вже звинувачують Україну у бажанні стати "нахлібником" Митного союзу

У Міністерстві закордонних справ РФ назвали «утриманством і нахлібництвом» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу. Про це заявив начальник відділу першого департаменту СНД МЗС Росії Ілья Рубцов 19 вересня в Москві на конференції «Прикордонна співпраця як чинник євразійської інтеграції»

«Неодноразово, якщо пригадати 2003 рік, коли Україна брала участь у рамках створення Євразійського економічного простору (ЄЕП), фактично зводила свою позицію до того, що братиме участь тільки там, де «хочемо і де вигідно». Свого роду це навіть утриманські і нахлібницькі настрої», - сказав Рубцов.

Він уточнив, що нині така позиція зберігається і щодо Митного союзу.

«Треба зрозуміти, що інтеграційні процеси – це процеси компромісів. Якщо ви щось хочете одержати, ви щось повинні натомість дати. На цьому будується вся система», - наголосив Рубцов.

За його словами, в процесі створення Митного союзу кожна країна-член повинна була в чомусь поступитися. Тому, пояснив Рубцов, є галузі в країнах «трійки» (Росія, Казахстан і Білорусь, які створили Митний союз – Ред.), які зазнали втрат від створення єдиного ринку, але загальний виграш набагато більший.

«Інтеграція – це не скороминущий момент, це рух на перспективу. У перспективі віддача буде ще більшою», - переконаний Рубцов.

Він зазначив, що з моменту створення МС товарооборот між країнами «трійки» збільшився на 40%, а приєднання України дало б змогу розвивати взаємну торгівлю ще ефективніше.

У свою чергу, начальник відділу першого департаменту СНД МЗС Росії Владімір Кудрявцев наголосив, що євразійська інтеграція має насамперед економічну складову.

«Про якесь політичне об'єднання зараз не йдеться. Коли ми пояснюємо і розповідаємо про ті переваги, які дістала б Україна в разі приєднання до МС, ми скрізь наголошуємо, що голос кожного учасника є вирішальним», - сказав він.

За його словами, в ЄС присутня більш централізована політика, і країни члени змушені підкорятися «диктату з центру».

Кудрявцев запевнив, що членство в МС і майбутньому Євразійському економічному союзі дає змогу зберегти суверенітет.

Як повідомлялось, Держдума Росії вирішила захистити суверенітет України від ЄС і підготувала проект заяви, що планують прийняти 20 вересня, у якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.

18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Прем’єр-містр Микола Азаров пояснив, що перебудова української економіки у зв’язку євроінтеграцією відкриє нові перспективи інтенсифікації співробітництва з країнами Митного союзу та СНД.

Раніше президент Вiктор Янукович заявляв, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом.

Янукович зазначив, що вiдносини України з Митним союзом прописанi у меморандумi, який фактично дає країнi статус спостерiгача в об'єднаннi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.