НОВИНИ

Рада прийняла "євроінтеграційні" зміни до виконання судових рішень

Верховна Рада прийняла закон, який регулює виконання судових рішень. Документ підтримали 325 народних депутатів.

Проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень" є одним із законопроектів із списка необхідних для підписання угоди про асоціацію із Європейським Союзом.

Із законопроекту за вимогою опозиції виключено прикінцеві положення, які дозволяли не виплачувати приблизно 30 мільярдів гривень заборгованості держави за рішенням судів, винесених на користь українських громадян.

Під час обговорення законопроекту глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк уточнив, що виконання судових рішень напряму залежатиме від Держбюджету.

"Прошу вас, пане голово, при голосуванні за цей законопроект, надати протокольне доручення профільному комітету та звернення до уряду наступного змісту: при формуванні закону України "Про державний бюджет на 2014 рік" визначити необхідний обсяг бюджетних асигнувань для виконання судових рішень", - уточнив політик.

"За таких умов цей закон може мати позитивне голосування", - зазначив він.

Спікер парламенту Володимир Рибак оголосив, що таке профільне доручення і звернення до уряду мають бути зроблені.

Нагадаємо, раніше Рибак заявляв, що основні закони, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС, можуть бути ухвалені на початку жовтня

Як повідомлялось, 18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські на прес-конференції в Кабміні повідомив, що проект угоди уряд схвалив одноголосно.

Угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році.

Україна сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС під час саміту Східного партнерства, який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.

Підписання стане можливим, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.