Плющ закликає до спротиву «дядькам отечества чужого», що принижують українську мову

6 Вересня 2011, 12:29

Плющ наголосив, що в Україні серед політиків «багато тих, кого Тарас Шевченко слушно назвав дядьками отечества чужого».

«Для них наша історія чужа, спекулюючи на історичній проблематиці, вони хочуть нажити політичні дивіденди», – сказав депутат.

Він підкреслив, що «особливий спротив повинно викликати будь-яке приниження української мови».

Після цих слів у сесійній залі пролунали оплески і серед тих, хто аплодував, були віце-прем’єр-міністри України Борис Колесніков та Сергій Тігіпко.

«Звертаюся до тих, хто сидить, хто нас бачить і слухає (після слів «хто сидить» почався шум в залі, Плющ уточнив, хто сидить в сесійній залі, – Редю) не ототожнюйте поразку Ющенка на президентських виборах як поразку української національної ідеї, яка була серцевиною Майдану 2004 року».

Він також висловив переконання, що найкращим законом про мову був закон, ухвалений у 1989 року.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєєстровано законопроект про мови, у якому враховано зауваження Венеціанської комісії.

Автори законопроекту, «регіонали» Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко, пропонують зберегти статус української мови як загальнодержавної, але надати статус регіональної всім мовам у всіх регіонах, де та чи інша мова є рідною бодай для 10% населення. За умови прийняття цього законопроекту російська мова стане регіональною щонайменше у 13 регіонах України.

Нагадаємо, законопроект про мови було зареєстровано у Верховній Раді 7 вересня 2010 року. Ним визнається українсько-російська двомовність і допускається вільне функціонування російської мови, зокрема, у діловодстві, законодавстві та освіті. 

Цей законопроект негативно оцінив Верховний комісар Організації з безпеки і співробітництва у Європі у справах національних меншин Кнут Волленбек.

Читайте також: Закони мови та депутатське беззаконня