Опозиція збирається на вибори чотирма колонами. П’ята – Королевська

13 Червня 2012, 18:32

23 квітня лідери "Батьківщини" Юлія Тимошенко і "Фронту змін" Арсеній Яценюк об’єднали свої політичні сили і заявили про формування спільного списку на парламентських виборах. Хоча оголосили про об'єднання ще 22 січня. Наразі вже визначили лідером об’єднаної опозиції Юлію Тимошенко, керівником Ради об’єднаної опозиції – Арсенія Яценюка, а керівником центрального виборчого штабу став Олександр Турчинов. 

За даними джерел Тижня, у Комітеті опору диктатурі спільний партійний список формуватиметься на таких засадах: 50% висуває керівництво «Батьківщини» на чолі з Олександром Турчиновим та Андрієм Кожем’якіним, 45% – Арсеній Яценюк, 5% дістається іншим учасникам. Водночас поки списки кандидатів не оприлюднені. А програму об'єднаної опозиції обіцяють представити 30 липня на з'їзді.

Попри численні заклики до опозиційного об'єднання партії «Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка» її лідер все ж вирішив самостійно брати участь у виборах. Він пояснив це тим, що, відповідно до соціологічних опитувань, за формування єдиного опозиційного партійного списку з партіями "Батьківщина" і "Фронт змін" досягти максимального результату не вдасться. Однак, він заявляв про готовність об'єднатися з опозиційними партіями в парламенті.

Не приєдналися до опозиції й представники від ВО «Свобода», хоча партія входить у Комітет опору диктатурі. Ще в березні лідер політсили Олег Тягнибок закликав опозицію забути про об’єднання, а натомість вести розмову про вироблення спільної політичної платформи перед наступними виборами. Він запевнив, що ВО «Свобода» «ніколи не піде ні на які об’єднання, які суперечитимуть її ідеологічним принципам».

Пізніше член політради ВО "Свобода" Андрій Іллєнко повідомив, що його політична партія піде на вибори окремо від "Батьківщини" та "Фронту змін". За його словами, причина такого кроку – у відмінностях електорату партій. Хоча політик не виключив, що стратегія опозиції може змінитись.

Партія «Наша Україна» планує йти на вибори на чолі з Віктором Ющенком. За словами народного депутата від НУНС Лілії Григорович, на такий крок її партія пішла через те, що не змогла домовитися з об’єднаною опозицією. Крім цього, керівництво об'єднаної опозиції "Нашій Україні" місць у партійному списку не пропонувало. 

До цього лідер Української народної партії, депутат-нашоукраїнець Юрій Костенко повідомив, що УНП, «Наша Україна», Конгрес українських націоналістів, Українська платформа «Собор» та Республікансько-християнська партія мають намір об’єднатися для спільної участі у виборах.

Ще одна опозиційна виборча колона – партія «Україна – Вперед!» з лідеркою Наталією Королевською, яку 14 березня фракція БЮТБ виключила зі свого складу. За словами Королевської, вона готова очолити партійний список на виборах. За її словами, списки будуть відкриті для громадськості. Як відомо, Королевську неодноразово звинувачували в співпраці з владою.

Читайте також: Політичні шістки: псевдоопозиційні проекти можуть відтягти на себе щонайменше 10% голосів протестного електорату