Опозиція: закон про “амністію” є результатом тиску, фальсифікацій та примусу

30 Січня 2014, 19:26

«Більшість у Верховній Раді, замість мирного врегулювання кризи та відновлення парламентаризму, продовжує нагнітання протистояння та практику фальсифікації законів», – заявляють в опозиції.

"Практично за тим же сценарієм, що й під час скандального голосування 16 січня, за допомогою примусу, тиску, фальсифікацій та шулерства "регіоналами", комуністами і деякими позафракційними депутатами було ухвалено так званий закон про амністію №4021-3, а вірніше "закон про заручників", – йдеться у заяві.
 
Опозиціонери зазначають, що під час голосування за даний закон зафіксовані масові випадки кнопкодавства (голосування чужими картками), що порушує вимоги Конституції України про необхідність особистого голосування народних депутатів.

"Персональну відповідальність за порушення конституційних норм несе Віктор Янукович, який вчора особисто прибув до парламенту та шляхом шантажу та залякування примусив свою фракцію, яка балансує на межі розколу, повернутися до сесійної зали та протягнути ухвалення закону "про заручників", незважаючи на нехватку у них голосів для цього", – заявляють в опозиції.

Як відомо, 29 січня Верховна Рада ухвалила так званий закон про амністію в редакції представника президента у Раді Юрія Мірошниченка. Опозиція виступала проти його прийняття.

Регіонал Віталій Журавський зазначив, що протестувальники, які опинилися за ґратами, можуть були звільнені лише після публікації повідомлення генпрокурора про виконання умов закону про амністію.

Стаття 9 цього закону встановлює, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури повідомлення генерального прокурора про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, серед яких звільнення адмінбудівель та розблокування вулиць.

Стаття 10 закону встановлює: "Генеральний прокурор України здійснює на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України публікацію повідомлення про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, передбачених статтею 9 цього Закону, лише за умови, що такі дії були вчинені учасниками масових акцій протесту не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня, наступного за днем набрання чинності цим Законом".