НОВИНИ

У Януковича попереджають, що амністії не буде, якщо вимоги закону не виконуватимуться

Якщо вимоги прийнятого вчора Верховною Радою закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» не будуть виконані протягом 15 днів, цей закон автоматично втратить чинність. Про це йдеться у коментарі першого заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова.

Портнов зазначив, що законом передбачено звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів під час масових акцій протесту. Закон передбачає закриття абсолютно всіх кримінальних проваджень на будь-якій їх стадії - на судовій чи досудовій. Закон також передбачає звільнення від відповідальності осіб, щодо яких прийнято судами рішення про адміністративний арешт.

Портнов також зазначив, що закон набуває чинності з дня його опублікування після того, як його підпише глава держави, але вводиться в дію за сукупності таких обставин.

«Перше: для того, щоб Закон був введений в дію, люди, які протестують на вулицях, мають звільнити всі зайняті в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівлі чи приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, допустити до своїх робочих місць осіб, які там працюють, і зняти інші перешкоди для належного функціонування зазначених об’єктів; розблокувати транспортні комунікації на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту, розблокувати інші вулиці, площі, провулки, бульвари у місті Києві та інших населених пунктах України крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту», - зазначив він.

«Закон передбачає: якщо ці вимоги цього Закону не будуть виконані протягом 15 днів, цей Закон автоматично втратить чинність», - наголосив Портнов.

Він також запевнив, що «ніколи не будуть амністовані особи, які підозрюються у катуванні, в перешкоджанні журналістській діяльності; які підозрюються у вбивстві або нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що потягли за собою смерть людини, або у викраденні людей».

«Ці злочини ніколи не будуть пропонуватися до амністії і не запропоновані вчора парламенту. Всі інші злочини, які відбувалися під час масових протестів і пов’язані з масовими протестами, підлягають амністуванню», - сказав він.

На думку Портнова, цей закон буде стимулювати обидві сторони до врегулювання кризи.

«Ми наполягаємо на тому, що цей проект Закону повністю був погоджений з трьома лідерами опозиційних сил. Цей проект є продуктом спільної співпраці. Ми підкреслюємо, що цей Закон гарантує право громадян на мирний протест. Громадяни можуть продовжити знаходитись у приміщеннях, які не належать органам державної влади, і можуть перебувати на Майдані, здійснюючи свої мирні протести», - заявив Порнов.

Як відомо, 29 січня Верховна Рада ухвалила так званий закон про амністію в редакції представника президента у Раді Юрія Мірошниченка. Опозиція виступала проти його прийняття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.