Опозиція минулого року змарнувала соціальний протест

1 Квітня 2013, 18:15

Згідно з дослідженням, 2012 року порівняно з 2011 роком зросла кількість дрібних акцій протесту, в котрих брали участь десятки або й одиниці громадян. При цьому помітно впала відносна частка акцій, на котрих висувались соціально-економічні вимоги до центральних органів влади. Якщо в 2011 році таких подій зафіксовано 36% від усіх акцій протесту, то в 2012 – 18%. Водночас, через зростання загальної кількості акцій протесту, абсолютна кількість виступів проти центральної влади в 2012 році також дещо зросла.

Крім того, зросла кількість політичних та ідеологічних вимог до цих органів. Як вказують автори дослідження, це пов’язано з кампанією проти «мовного закону» та парламентськими виборами.

При цьому, зазначають експерти, 2012 рік не позначився масовими акціями протесту, котрі поєднували б соціально-економічні та політичні вимоги – такими, як «Податковий майдан» та «Автомайдан» попередніх років.

«Передвиборчі можливості не були використані для системної критики соціально-економічної політики уряду… опозиційним силам виявилося простіше і надійніше в черговий раз розіграти на пару з владою карту мовних війн», – констатують автори роботи.

Як повідомлялося, минулого року українці 407 разів виходили на захист мови.

За словами соціолога Ірини Бекешкіної, для того, щоб люди з протестами вийшли на вулиці, потрібні достатній привід, сильний лідер, якому довіряють, і вагомі результати, досягнуті за допомогою акції.

За даними результатів дослідження, проводеного в Україні Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), 2012 року Україна досягла найвищого рівня протестних настроїв за роки Незалежності.