НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Минулого року українці 407 разів виходили на захист мови

2012 рік став рекордним за кількістю громадських протестів в Україні. Це випливає з дослідження «Протести, перемоги й репресії в Україні», підготовленого Центром дослідження суспільства, що є в розпорядженні Тиждень.ua.

Протягом 2012 року експерти Центру зафіксували 3636 протестні події, що складає максимум за останні три роки. В 2011 році зафіксовано 2277 таких подій, або на 60 % менше.

Місячні рекорди кількості протестів побито 5 разів – у березні, травні, червні, липні, жовтні. Найвищі піки зафіксовані в липні, під час протестів проти «мовного закону» (407 подій), та в жовтні, під час виборчої кампанії (446 подій).

За підрахунками експертів, при цьому відносна кількість вимог соціально-економічного характеру знизилась, а кількість політичних вимог – зросла. Зокрема, якщо в 2011 році соціально-економічні вимоги висували учасники 60 % протестних акцій, то в 2012 – лише 43 %. Натомість політичні цілі ставилися відповідно у 35 % та 34 % випадків.

Водночас, наголошують автори дослідження, абсолютна кількість соціально-економічних протестів зросла з 1374 т 1546 випадків. 

За словами соціолога Ірини Бекешкіної, для того, щоб люди з протестами вийшли на вулиці, потрібні достатній привід, сильний лідер, якому довіряють, і вагомі результати, досягнуті за допомогою акції.

За даними результатів дослідження, проводеного в Україні Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), 2012 року Україна досягла найвищого рівня протестних настроїв за роки Незалежності.

Водночас 2012 року в Україні зросла кількість судових заборон мирних зібрань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.