Нові «вишки Бойка» купуватимуть у сінгапурського виробника без посередників

16 Листопада 2012, 13:59

Пропозиція сінгапурського заводу виявилася найдешевшою. Він запропонував Україні установки «всього» за $1,226 млрд.

Нові бурові установки будуть у півтора рази дорожчими, ніж перші дві, заякі Україна переплатила $330 млн.

Участь у конкурсі взяли ще три компанії. Пропозиції двох з них – «новачків» Magic Worldwide LTD і Aida Holding Ltd (обидві – Беліз, $1,5 і $1,4 млрд відповідно), були відхилені, оскільки компанії не надали конкурсного забезпечення.

Ще одна компанія – латвійська Rigas Kugu Buvetava (відома тим, що раніше продала «Чорноморнафтогазу» з переплатою в $180 млн одну з перших двох установок), цього разу пропонувала поставити дві НЗБУ за $1 млрд 399,6 млн.

Придбання бурових НАКу потрібне для того, щоб «реалізувати плани з геологічного вивчення акваторії Прикерченського шельфу і площі Палласа.

Як повідомлялось, фінансування закупівлі бурових установок буде здійснюватися за рахунок власних запозичень і «не вимагатиме залучення бюджетних коштів». НАК очікує, що при врахуванні середньої вартості вуглеводневої сировини у 2012 році економічний ефект від їхньої роботи досягне приблизно $20 млрд. Термін окупності проекту складе 7-8 років.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомляв про плани довести загальну кількість бурових установок до п'яти.

Нагадаємо, ДАК «Чорноморнафтогаз» придбав минулого року одну з двох установок на $150 млн дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках.

Бойко пояснив переплату за бурову установку додатковими витратами, однак попри обіцянку, досі не оприлюднив документи, що свідчать про прозорість купівлі бурової установки West Juno, більше відомої як «вишка Бойка».

Нагадаємо, ЗМІ також повідомляли, що кошти за одну з бурових установок, придбану Нафтогазом за завищеною ціною, були перераховані на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka. Цей же банк виявився пов'язаний з українськими акціонерами «РосУкрЕнерго», так званою «групою Льовочкіна-Фірташа». За інформацією ЗМІ, третій учасник цією групи – Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості.

Також в «Нафтогазі» пообіцяли придбати цього року ще дві бурові платформи на прозорому тендері. «Чорноморнафтогаз» очікував, що вартість бурової установки складе щонайбільше 648 млн грн.

Читайте також: «Вишки Бойка» наслідили на Заході