НОВИНИ

"Чорноморнафтогаз" переплатив $150 млн за бурову установку

ДАК «Чорноморнафтогаз» у березні 2011 року придбав на тендері морську бурову установку на 150 млн доларів дорожче, ніж вона коштує на закордонних ринках. Про це для «Дзеркала тижня.Україна» у статті «Вишка для Бойка» пишуть Олексій Шалайський та Юрій Ніколов.

Подібні установки фірми Seadrill, дилера сінгапурської корпорації Keppel, коштують 248 млн доларів, у той час як «Чорноморнафтогаз» придбав її на відкритому тендері за 400 млн.

У тендері брали участь дві фірми, в менеджменті яких згадується один і той же директор: латвійський підприємець Ерік Ванагельс.

Зазначимо, що Ерік Ванагельс згадувався у нещодавньому розслідуванні американської юридичної компанії Trout cacheris, що було проведене на замовлення уряду України.

 

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада скасувала обов'язкове узгодження здійснення державних закупівель в одного учасника в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі.

Нову редакцію закону «Про здійснення державних закупівель» Рада прийняла 1 червня 2010 року. Однак вже навесні цього року між першим і другим читанням законопроекту № 7532 про внесення змін до закону про держзакупівлі він зазнав настільки значних змін, що до сесійної зали буде виноситися фактично новий законопроект.

Обсяг державних закупівель всіма органами влади та державними підприємствами у 2010 році склав 335 млрд грн - у 2,2 рази більше, ніж у 2009 році (175 млрд грн).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.