НОВИНИ

Кошти за бурову установку Бойка перерахували у «свій» банк

Кошти за плавучу бурову установку для «Чорноморнафтогазу» були перераховані в банк Trasta Komercbanka, кінцевими власниками якого є українські бенефіціари. Про це пише «Українська правда».

Як відомо, в 2011 році бурова вишка була куплена в компанії Highway Investment Processing LLP, як установили ЗМІ з переплатою в 150 мільйонів доларів, за яку сплатили 400 мільйонів доларів.

«Українській правді» вдалося з'ясувати, що банк Trasta Komercbanka є спільним бізнесом громадянина Латвії Ігоря Буймістера та групи неназваних осіб, найпевніше, українських бенефіціарів групи «РосУкрЕнерго», де їхні частки поділені в приблизній пропорції 50% на 50%.

Безпосередньо Буймістер володіє 43% акцій банку. Ще 9,31% належать британцю Чарльзу Трехерну (Charles Edward Treherne), який станом на березень 2011 року був заступником глави наглядової ради австрійської компанії Centragas, яка володіла 50% у «РосУкрЕнерго».

Донедавна Трехерн навіть входив до наглядової ради банку, а зараз є радником глави правління. Тобто він уже тривалий час інтегрований у Trasta Komercbanka.

Решта акцій банку Trasta Komercbanka розпорошені між компаніями з Латвії, Нідерландів, Люксембургу та Кіпру, які дуже системно заховали свою приналежність.

Кінцевими бенефіціарами Centragas, до якої причетний Трехерн, виступають громадяни України Дмитро Фірташ та Іван Фурсін.

Якщо постать Фірташа, який володів 90% компанії Centragas та, відповідно, 45% трейдера «РосУкрЕнерго», більш-менш зрозуміла, то Фурсін, за яким значилося 10% Centragas і 5% «РосУкрЕнерго», є справжньою загадкою, пише видання.

«Неформально Фурсін є довіреною особою глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна. А неофіційно в політичних та бізнес-колах України їх сприймають як одне ціле», – додає видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.