Москаль: Гіршої системи охорони здоров’я за українську немає ніде

21 Квітня 2013, 15:16

Відповідаючи на запитання читача: «Як можна середньостатистичній сім’ї при суцільному безробітті забезпечити лікування важкохворої дитини, коли на операцію потрібно до 200 тис. грн, а то і більше? Чому держава не бере на себе лікування таких дітей?», народний депутат зазначив, що такої «системи охорони здоров’я, як в Україні, мабуть, гіршої немає ніде».

«Я сьогодні проводжу депутатське розслідування щодо вартості ліків. Тобто, я витребував з Державної служби з контролю за лікарськими засобами перелік всіх ліків іноземного виробництва, які дозволені для продажу в Україні. Я групую ліки по країнах-виробниках. І купую ці ліки в аптеках України і аналогічні ліки купую в аптеках країн Європейського Союзу. На жаль, я це можу зробити тільки в Румунії, бо поки це ще єдина країна ЄС, яка продає ліки без рецептів. Всі інші – строго за рецептом. І порівнюю. Так, ціни на деякі ліки в Україна у 2-5 разів вищі, ніж в країнах Євросоюзу. При тому, що рівень зарплат і пенсій значно відрізняється», – заявив Москаль.

 Він додав, що має намір повіряти ціни на ліки та їхню якість, які виробляються в Російській Федерації і в Білорусі, й ці результати оприлюднити в українських ЗМІ.

«Нас дурять. І найбільша мафія, яка є в Україні, – це фармацевтична. Чому в нас така велика смертність і ми є лідерами в Європі і світі? Тому що люди не мають за що купувати ліки. Люди не лікуються. Через високу вартість ліків, їх фальсифікацію, а також те, що ми дозволили закуповувати ліки в офшорних компаніях», – заявив народний депутат.

 Москаль також зазначив, що 80% українців помирають від серцево-судинних захворювань. «Ті ліки, які дешеві, не допомагають, а ті, що допомагають, сьогодні в Україні коштують від 250 до 600 грн. Так що з таким рівнем заробітних плат, пенсій, українці приречені тільки на вимирання», – вважає він.

Читайте також:  Ліки для жадібності. Корупційні схеми ведуть до монополізації фармацевтичного ринку

Нагадаємо, наприкінці лютого МОЗ запровадив заявний принцип для отримання документів на право ввезення імпортних препаратів в Україну, який діятиме з 1 березня по 1 грудня 2013 року . 

1 березня набрав чинності новий закон, що передбачає додаткове ліцензування імпортних ліків.

Громадські активісти зауважують, що цей закон є лобістським і "покликаний збагатити чиновників за рахунок хабарів на додатковому ліцензуванні".