НОВИНИ

У Азарова пропонують Раді ввести ліцензування імпортних ліків

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ввести ліцензування імпорту ліків. Про це сказано в законопроекті №10562, зареєстрованому в Раді 5 червня.

Також уряд пропонує парламенту встановити, що на територію України можуть ввозитися зареєстровані в Україні лікарські засоби за наявності сертифіката якості серії, що видається виробником, строк придатності яких становить не менше 1/2 строку, визначеного виробником, якщо цей строк менше 1 року, і не менше 6 місяців, якщо він перевищує 1 рік, і ліцензії на імпорт лікарських засобів, отриманої виробником (його представництвом), що видається у встановленому законом порядку.

Відповідно до пояснювальної записки, внесення цих змін передбачено з метою приведення законодавства України у відповідність із вимогами Всесвітньої торговельної організації, директивами й іншими документами європейського співтовариства, рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, які застосовуються в міжнародній практиці.

Зокрема, у Європейському Союзі введений чіткий механізм регулювання діяльності з імпорту лікарських засобів уповноваженими регуляторними органами відповідно до вимог європейського законодавства.

Як повідомлялось, з 1 червня уряд дозволив ввозити на митну територію України лікарські препарати в багажі й ручній поклажі в обсязі не більше ніж 5 упакувань кожного найменування на одну людину.

Нагадаємо, 25 травня президент Віктор Янукович вказав на необхідність удосконалення законодавства, що регулює ринок ліків.

У березні МОЗ анулювало ліцензії для аптек, що реалізують ліки з націнкою, яка перевищує встановлену державою. Зокрема, МОЗ вніс відповідну зміну в ліцензійні умови здійснення роздрібної реалізації лікарських засобів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.