НОВИНИ

Богатирьова запевняє, що дефіциту імпортних ліків не буде

З 1 березня по 1 грудня 2013 року діятиме заявний принцип для отримання документів на право ввезення імпортних препаратів в Україну. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

У відомстві відзначають, що введення заявного принципу запобігатиме виникненню перешкод для ввезення імпортних ліків в Україну і не дасть підстав для підвищення цін на них.

"Сьогодні уряд ухвалив рішення про те, що з 1 березня 2013 року буде діяти заявний принцип для отримання документів на право ввезення імпортних препаратів в Україну. Тому ми не очікуємо підвищення цін та будь-яких перешкод при перетині кордону імпортних ліків", - заявила міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.

Вона додала, що одночасно уряд працюватиме над тим, щоб умови отримання ліцензій на імпорт були прозорі і заздалегідь відомі учасникам фармацевтичного ринку.

«Для того, аби учасники ринку могли заздалегідь провести всі необхідні процедури для отримання доступу на ринок України. Всі процедури, які держава буде пропонувати пройти імпортерам перед затвердженням, будуть обговорені з громадськістю, і, я думаю, що потрясінь на ринку фармацевтичних препаратів не буде», - додала Богатирьова.

Як відомо, 1 березня цього року набирає чинності новий закон, що передбачає додаткове ліцензування імпортних ліків.

Громадські активісти зауважують, що цей закон є лобістським і "покликаний збагатити чиновників за рахунок хабарів на додатковому ліцензуванні".

Нагадаємо раніше глава уряду Микола Азаров доручив віце-прем’єр-міністру Костянтину Грищенку розібратися, чому впродовж понад 7 місяців не було вжито жодних заходів для забезпечення необхідної нормативно-правової бази і комплексного впровадження закону з 1 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.