Львів відмовляється від радянських свят і пам’ятних дат

31 Липня 2011, 20:13

Показова тенденція спротиву нав’язуванню владою радянських свят особливо яскраво состерігається на Західній Україні. Зокрема у Львові, де більшість мешканців міста негативно ставляться до нав’язування їм зверху «совєцького способу життя».

Каталізатором такого спротиву стало узаконення Верховною Радою (ВР) червоного прапора, який, за рішенням парламенту, зобов’язали вивішувати на будівлях держустанов на 9 травня. На таке рішення ВР відразу ж зреагували проросійські організацій «Родіна та «Русскоє єдінство» з Криму і Одеси, які заявили про приїзд до Львова для вивішування червоних прапорів, а фактично, щоб влаштувати провокації.

У відповідь за позовом Львівської міськради, політичних партій патріотичного спрямування та громадських організацій Львівський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким заборонив проведення у місті масових заходів 9 травня.

Втім, попри заборону суду, сутички у Львові все ж сталися. Показово, що міліція звинуватила у їх організації націоналістів.

Відразу після цього, «російська п’ята колона» в Україні заявила про намір взяти реванш  22червня –  день початку війни для СРСР.

Зокрема, депутат Верховної Ради від КПУ Євгена Царькова заявляв, що 22 червня в річницю початку Другої світової війни у Львові пройдуть ще масштабніші заходи з використанням червоних прапорів, ніж були 9 травня.

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що варто запобігти повторення ситуації у місті 22 червня у випадку надходження заявок від радикально налаштованих сил.

Згодом суд заборонив проведення масових заходів у місті 22 червня. Натомість місцева влада прийняла рішення про вивішування Державних прапорів з жалобним стрічками та проведення молебню за жертвами комуністичних репресій у Галичині 1939-1941 років.

Сумні й сумнівні події 9 травня, схоже, дещо налякали паліїв етноворожнечі, котрі з приходом нової влади почуваються як ніколи привільно, тож 22 червня у Львові було спокійно.

Показово, що 25 червня прокуратура спробувала протестувати «рішення про жалобні стрічки», але 14 липня депутати Львівської міськради відхилили прокурорський протест.

26 липня Львівський окружний адміністративний суд також заборонив проведення заходів 27 липня на Пагорбі Слави та біля монументу Слави з нагоди 67-ї річниці визволення Львова від німецьких окупантів.

Позов до суду з проханням заборонити всі акції 27 липня на Пагорбі Слави та біля монументу Слави подала міська рада Львова після того, як днями з заявками на проведення акцій в однаковий час і в однаковому місці звернулись до мерії молодіжне об’єднання «Сокіл», дві організації ветеранів і Комуністична партія України.

На думку міськради, проведення цих акцій могло б спричинити конфлікт на кшталт подій 9 травня і становити загрозу громадській безпеці.

27 липня у Львові вже дев’ятий рік є днем жалоби за 77 загиблими в катастрофі під час авіашоу на Скнилівському летовищі 2002 року. Загиблих вшанували біля каплиці пам’яті жертв і на місці падіння літака Су-27.

Нагадаємо, 20 травня Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги.

17 червня Конституційний суд України визнав, що використання червоного прапора для увічнення Дня перемоги суперечить нормам Конституції.