НОВИНИ

Конституційний суд оголосив червоні прапори поза законом

Конституційний суд України визнав, що використання червоного прапора для увічнення Дня перемоги суперечить нормам Конституції. Таке рішення КС оголосив у п’ятницю.

Своє рішення КС аргументував тим, що в Конституції України визначений винятковий перелік державних символів, в якому червоний прапор відсутній.

В КС також відзначили, що згідно з Конституцією, опис державних символів і порядок їх використання встановлюється законом, що приймається не менш як 2/3 від конституційного складу парламенту, а закон про червоні прапори був прийнятий на засіданні Верховної Ради 21 квітня кількістю голосів, меншим як 2/3 конституційного складу парламенту.

Таким чином, КС зазначає, що було порушено процедуру прийняття цього закону в частині встановлення порядку використання державного символу - прапора.

Нагадаємо, 24 травня народний депутат Юрій Костенко зареєстрував звернення до КСУ щодо закону про порядок офіційного використання копій прапора Перемоги.

20 травня Віктор Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги. Законом встановлено однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

Як відомо, 9 травня під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди вшанування 66-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні червоний прапор несли попереду державного.

В результаті прийняття цього закону на День Перемоги у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і представниками партій КПУ, «Родина», «Русское единство», які попри заборони суду розгорнули червоний прапор.

За даними міліції, внаслідок бійок у Львові постраждали 14 людей, було затримано 9 осіб. Міліція вважає, що ситуацію спровокували «свободівці».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.