НОВИНИ

Мер Львова закликає захистити місто від провокацій радикалів 22 червня

Міський голова Львова Андрій Садовий заявляє, що варто запобігти повторення ситуації у місті 22 червня у випадку надходження заявок від радикально налаштованих сил. Про це він заявив у четвер, 12 травня, під час брифінгу.

Водночас він повідомив, що наразі заявок на проведення заходів у Львові 22 червня – у день початку Другої світової війни – наразі ніхто не подавав.

«Якщо заявки будуть надходити від радикально протилежних сил, і на це саме місце, міська рада завжди звертається в суд і просить винести рішення на користь безпеки і здоров’я мешканців міста», – зазначив він.

Окрім цього, Садовий додав: «Заявок стосовно 22 червня на сьогодні ми не отримували. Думаю, що уроки 9 травня треба добре вивчити, в тому числі і тим людям, які повинні відповідати за громадську безпеку і прийняти такі рішення, які б забезпечили громадську безпеку».

На його думку, Львів відкритий для світу і вміє приймати гостей. Проте коли йдеться про провокації, то треба думати про захист громадян.

Крім того, на запитання, чи не вважає він розслідування сутичок 9 травня однобоким через заяви центрального апарату МВС про причетність до них тільки львів’ян, мер Львова стверджує, що варто почекати завершення вивчення ситуації.

«Сьогодні у Львові працює комісія на чолі з заступником генерального прокурора. Думаю, вона повинна докладно вивчити ситуацію, яка склалась. Мені самому цікаво вивчити ситуацію, яка склалась. Невиконання рішення суду – це злочин. Я хочу побачити результати перевірки, і тоді можна буде глибше дати відповідь на це питання», – додав він.

Водночас за словами депутат Верховної Ради від КПУ Євгена Царькова, 22 червня, в річницю початку Другої світової війни, у Львові пройдуть ще масштабніші заходи з використанням червоних прапорів, ніж були 9 травня.

За його словами, спільну акцію планують провести КПУ і КПРФ.

«22 червня ми проведемо спільну акцію з нашими російськими колегами у Львові, яка буде присвячена даті початку війни. І ми хочемо відзначити цю дату на своїй землі у Львові, який має відношення до початку і закінчення війни. За великим рахунком, це принциповий для нас факт. Ми бачили, як били наших ветеранів, тому ми цього не допустимо вдруге», – додав депутат.

«Нас буде більше на акції 22 червня. Ми самі забезпечимо правопорядок за рахунок чисельності на цій акції. Наша акція однозначно буде у Львові, однозначно під червоними прапорами. І ми впевнені, що потрібно вибивати психологію колишніх народів СРСР, що у Львові живуть одні бандерівці. Якщо Коломойський і партія влади перестануть фінансувати Тягнибока, а також інші радикальні рухи, то все буде нормально», – зазначив Царьков.

Нагадаємо, раніше губернатор Харківщини Михайло Добкін заявив, що має намір 22 червня 2011 року, «у день початку Великої війни», приїхати з ветеранами до Львова, щоб «спільно вшанувати пам`ять загиблих».

9 травня, після офіційних заходів біля Пагорба Слави і Марсового поля у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і особами, які святкували День перемоги, - представниками партій КПУ, "Родина", "Русское единство" і ветеранами.

 

За даними міліції, внаслідок бійок у Львові постраждали 14 людей, було затримано 9 осіб. При цьому у ВО «Свобода» заявили, що в лікарню потрапили двоє її членів – один з пораненням від пострілу з травматичного пістолета, другий – зі струсом мозку.

Міліція вважає, що ситуацію спровокували «свободівці».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.