Імпічмент Трампа. У новій резолюції президенту дозволили допитувати свідків

1 Листопада 2019, 11:31

Згідно з резолюцією, ухваленою 31 жовтня Палатою представників щодо розслідування можливого тиску президента США Дональда Трампа на Україну, глава держави та його адвокат зможуть брати участь у провадженні імпічменту. Про це йдеться в тексті резолюції.

 

Зокрема, президенту та його адвокату дозволяється викликати та допитувати свідків.

 

Документ також дає республіканській меншості у комітетах судових справ та розслідувань можливість надсилати повістки, якщо більшість комітету із цим погоджується. 

 

Крім того, комітет із питань розвідки уповноважують публікувати стенограми свідчень, що дають "за закритими дверима" та писати звіти розслідування.

 

Резолюція передбачає, що надалі розслідуванням займатимуться Постійний комітет із питань розвідки та комітети з фінансових послуг, закордонних справ, судової влади, нагляду та реформ. 

 

Провадження буде вести комітет судової влади. Він також може організовувати слухання комітетів. 

 

Окрім того, резолюція передбачає проведення громадських слухань у рамках розслідування імпічменту Трампа. 

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував військову допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від посла США в ЄС Гордона Сондленда, що від розслідувань "залежить все", зокрема і заморожена військова допомога Україні.

 

23 жовтня Трамп заперечив свідчення Тейлора і заявив, що взагалі його не знає