Євросоюз готує запровадження третього пакету санкцій проти Росії

26 Березня 2014, 09:03

Водночас Баррозу не уточнив, що саме може стати приводом для третьої фази санкцій,

"Для мене як голови Європейської комісії це означає доручення підготувати варіанти дій, які можуть запустити у випадку продовження такої поведінки Росії. Я особисто хотів би сподіватися, що ми не дійдемо до цієї фази, але готові до неї", – пояснив Баррозу.

За його словами, третя фаза включає санкції найширшого кола економічних питань, при цьому жодна сфера економіки не виключена апріорі з розглянутих варіантів.

"Європейська економіка відчуває себе набагато краще, ніж раніше. Єврозона сьогодні – це простір стабільності. У євро сильні позиції в порівнянні з іншими валютами. Звичайно, наш економічний ріст не такий вражаючий, як в інших частинах світу, але ми бачимо, що наша економіка одужує", – зазначив голова Єврокомісії.

"Природно, якщо ви готові прийняти політичне рішення, ви повинні бути готові до його наслідків. У дискусії в Європейській раді всі 28 глав держав і урядів ясно сказали, що при необхідності готові заплатити свою ціну за те, щоб міжнародне право шанувалося хоча б в Європі, ми не хочемо повторення таких сценаріїв в інших європейських регіонах", – наголосив голова Єврокомісії.

Крім цього, за словами Баррозу, скасування саміту G8 в Сочі – сильний сигнал Росії, що такого типу поведінки не може заохочуватися.

"Незалежність такої європейської країни, як Україна, має поважатися", – сказав Баррозу.

"За столом переговорів я бачив велику налаштованість, зокрема Японії, Канади і, звичайно, Сполучених Штатів, висловити солідарність з Україною, підтримати Україну і засудити дії Москви", – додав Баррозу.

Як повідомлялось, раніше президент Європейської ради Герман ван Ромпей заявив, що лідери країн «Великої сімки» та керівники Євросоюзу погодились, що в разі подальшої дестабілазції Росією ситуації в Україні санкції Заходу проти Москви будуть жорсткішими.

Нагадаємо, 20 березня президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати можуть накласти санкції не лише на певних осіб, але й на ключові сектори російської економіки у зв’язку із ескалацією ситуації в Криму.

Раніше Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України. Канада, Японія та Австралія також ввели санкції проти Росії.