НОВИНИ

Японія запровадила перші санкції проти Росії

Офіційний Токіо призупиняє переговори з Москвою про пом'якшення візового режиму для впливу на Росію у зв'язку з визнанням незалежності Криму. Про це 18 березня заявив глава МЗС Японії Фуміо Кисида.

"У відповідь на останні події наша країна припиняє обговорення пом'якшення візового режиму з Росією", - повідомив міністр.

"Сумно, але схвалення Росією незалежності Криму порушує єдність і суверенітет України, а також її територіальну цілісність" , - заявив він, і додав, що "Японія не може закривати очі на спроби змінити статус-кво спираючиcь на силу".

Крім того, за його словами, уряд Японії прийняв рішення заморозити переговори з Росією про інвестиції, гарантії використання космічного простору у мирних цілях, а також про запобігання військової активності, що представляє загрозу.

Водночас, за словами міністра економіки Японії Тосиміцу Мотегі, запланований на середу форум з інвестицій в Росії відбудеться згідно з планом у Токіо.

Міністр додав, що японська сторона буде уважно стежити за тим , як політична обстановка може вплинути на японські закупівлі російських нафти і газу.

Як повідомлялося, раніше США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.

Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.

Канада також ввела санкції щодо семи російських і трьох кримських посадовців, які "несуть політичну відповідальність за кризу" в Україні. Зокрема, у списку фігурує віце-прем'єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов і спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.