Експерт: Мовний закон може спіткати доля червоних прапорів

3 Липня 2012, 19:07

За словами Фесенка, парламентська більшість, яка сьогодні підтримала ухвалення закону в цілому, поставила главу державу в незручне становище.

«Є партійні інтереси, які не зовсім відповідають інтересам загальнодержавним. Вихід буде знайдено після виборів (парламентських – ред.) по тій самій технології, як свого часу сталося із законом про червоний прапор. Янукович не власними руками, а через Конституційний суд визнає, що цей закон деякими своїми нормами не відповідає Конституції України. І все повернеться до ситуації, яка була до прийняття цього закону», – додав він.

Окрім того, на думку експерта, існує ще один сценарій розвитку подій. «Враховуючи очевидні порушення в процедурі голосування можуть бути спроби скасувати цей закон не через рішення Конституційного суду, а через адміністративно-судову систему», – сказав Фесенко.

На думку політолога, на завтрашній прес-конференції президент Янукович не дасть однозначної відповіді, чи підпише ухвалений Радою закон про мови. "Скаже, що міркуватиме, наголошуватиме, що буде дослуховуватися до різних точок зору. Скаже, що потрібно поважати права всіх громадян України. Погодиться, що в цьому законі є неоднозначні норми, є багато критичних зауважень, але не ідеться на перетворення російської мови на другу державну", – вважає експерт й додає, що глава держави все одно підпише закон. Мовляв, це поверне Партії регіонів 2% втрачених голосів.

«Враховуючи, що цей закон необхідний для Партії регіонів на виборах, як партії не тільки Януковича, Азарова, чи Ахметова, а і партії російськомовних, то для них дуже важливо повернути хоча б частину своїх розчарованих виборців. Цей законопроект, як засвідчили опитування в червні, є достатньо ефективним для цього. Відсотки два уже повернули. Думаю, закон буде підписано за декілька тижнів, а восени напередодні виборів ми побачимо ще одну серію використання цієї виборчої технології – рішення місцевих рад про практичне втілення цього закону в життя. Саме тому закон і буде підписано, аби продемонструвати, що він втілюватиметься в життя», – зазначив експерт.

 

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №9073 «Про основи державної мовної політики». «За» проголосували 248 народних депутатів.

5 червня Рада прийняла цей законопроект  у першому читанні. Тоді документ підтримали 234 народні депутати

Законопроект передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.

Читайте також: Що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів