Добірка публікацій Тижня до Дня Збройних Сил України

6 Грудня 2024, 10:51

Від початку повномасштабного вторгнення путінських орд в Україну Тиждень активно висвітлює події на фронтах нашої визвольної війни. З нагоди свята Збройних Сил України, ми зробили тематичну добірку публікацій, яку пропонуємо вашій увазі:

Репортаж з передової від учасника бойових дій Дмитра Сінченка.

Дмитро багато років був автором Українського Тижня. Коли почалась велика війна пішов добровольцем на фронт, але у вільні хвилини продовжував писати фронтовий щоденник. Наприкінці літа 2023 року Дмитро пропав безвісти. Всі, хто його знав, сподівалися, що він живий, хай навіть потрапив в полон. Але, на жаль, дива не сталося – Дмитро загинув.

Інтерв’ю з генерал-майором Дмитром Красильниковим, Героєм України, який в 2014 році зі своїми солдатами звільняв Торецьк, а на початок повномасштабного вторгнення, будучи командиром оперативно-тактичного угруповання «Північ», дві доби відбивав із підрозділом безперервні штурми ворога. Таким чином не пустив ворога на Харків з боку Луганської області.

Інтерв’ю з українцями, ветеранами французького Іноземного легіону, які з початком російського вторгнення повернулися на Батьківщину, щоб стати на її захист.

Історія добровольців братів-близнюків «Шуліки» і «Мамая» оборонців Сєвєродонецька.

• Ще один репортаж з фронтового щоденника Дмитра Сінченка.

Останнє інтерв’ю Тринадцятого. Захисник Києва, Харкова, Бахмута Юрій Саманюк загинув 25 червня 2023 року внаслідок артилерійського обстрілу в Запорізькій області. Незадовго до того ми зустрілись із ним в Костянтинівці і трохи поговорили. Як виявилось востаннє.

Історія волонтерки й парамедикині добровольчого батальйону «Госпітальєри» Арини Атаманюк.

Репортаж з-під Бахмута про роботу танкістів танкового батальйону 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, які на початку повномасштабного вторгнення боронили Київ і спалили 25 лютого в Іванкові Київської області практично три колони рашистів.

• Про звільнення окупованих територій, стартові позиції для контрнаступу, мобілізацію, різницю між тилом і фронтом. Інтерв’ю екскомандира роти батальйону «Айдар», науковця і публіциста Євгена Дикого.

• Як боронили Київ. Історія Антона Снісаренка, який з перших годин повномасштабного вторгнення опинився у вирі подій, коли приєднався до лав 207-го батальйону Сил ТрО ЗСУ.

• Про бої за Київ, героїчний опір в Маріуполі та 13 місяців полону. Інтерв’ю з азовцем Володимиром Мазорчуком, якого в столичній фанатській футбольній тусовці знають за прізвиськом Несмачний.

• Ще одна історія від захисника Азовсталі Максима Левченка на прізвисько Роджер, який до війни був досить успішним кікбоксером і активним футбольним хуліганом.

• Про те, як українські партизани допомагали ЗСУ знищувати окупантів на Херсонщині. Історія від координатора руху опору, сержанта батальйону «Арей» УДА 129 Бригади ЗСУ Дмитра Диновського із позивним Дим.

Чим українці палять Москву й зачищають Чорне море від російського флоту.

Репортаж із медичного стабілізаційного пункту десь на східному фронті.

Про нашого колегу Олександра Жилінського, який 11 років пропрацював у Тижні маркетологом. У складі полку Азов Олександр захищав Маріуполь та загинув в останні дні оборони Азовсталі.

• Як виглядає робота капелана, чому їх бракує у війську та як достукатись до серця солдата? Інтерв’ю з одним із найдосвідченіших українських капеланів отцем Іваном Гопко.

Репортаж із південного фронту. Історія про те, як добровольці батальйону «Волинь» УДА, допомагають ЗСУ стримувати ворога в запорізьких степах.

Успішні операції Сил оборони України.

• І на завершення – що таке Перемога. Смачна аналітика від колишнього журналіста Тижня Любомира Шавалюка, нині військового ЗСУ.