29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. У Росспоживнагляді заявили, що продукція Вінницької кондитерської фабрики «Конафетто» не відповідала нормативам за вмістом жирів і органолептиці. Цукерки «Монблан» із шоколадом Київської кондитерської фабрики і цукерки «Монблан» крем-праліне з подрібненим горіхом, карамель з молочною начинкою «Молочна крапля» Кременчуцької фабрики, чорний шоколад «Рошен» Вінницької фабрики, цукерки «Вар'єте» з вершковим кремом та хрусткими кульками «мали численні відхилення за показниками якості». Також у відомстві стверджували, що в молочному шоколаді «Рошен» виявили бензопірен.
Вже згодом Росспоживнагляд вирішив перевірити якість і борошняної кондитерської продукції, виробленої в Україні.
Після заяв Росії про небезпечні українські цукерки, їхню якість вирішили перевірити у Білорусі, Молдові, Казахстані та Таджикистані також вирішили перевірити українську шоколадну продукцію. І не безпідставно.
Зокрема у Таджикистані не виявили шкідливих речовин у продукції Roshen. В Агентстві зі стандартизації, метрології, сертифікації та торгової інспекції при уряді Таджикистану заявили, що постійно проводять перевірку всієї продукції, що завозиться в країну, в тому числі з України, і жодного разу до неї не виникло претензій. За словами заступника керівника відомства, «після того, як Росспоживнагляд виявив в українському шоколаді бензопірен, фахівці Агентства спільно з іншими службами провели додаткову перевірку, але жодних шкідливих речовин не виявили».
Казахські санепідеміологи також не виявили бензопірену в продукції компанії Roshen. «Ми провели дослідження великої кількості продукції. Дивимося в першу чергу бензопірен. Сім найменувань досліджували, бензопірену немає», – заявив головний санітарний лікар Казахстану.
В Молдові також заявили, що якість кондитерських виробів корпорації Roshen відповідає нормам. Відтак немає жодних причин для заборони поставок продукції цієї компанії до Молдови. «Ці цукерки було протестовано. Споживачі мають знати, що немає жодних проблем. Не було виявлено нічого шкідливого і такого, що не відповідає вимогам», – заявив міністр сільського господарства країни.
Білорусь також не заборонятиме реалізацію на своїй території продукції української кондитерської фабрики Roshen, оскільки, після перевірки продукції було виявлено, що «за всіма нормами відхилень немає». Проте Білорусь припинила транзит через свою територію продукції Roshen до Росії.
Втім після таких повідомлень Росспоживнагляд продовжив наполягати, що понад 90% продукції Roshen не відповідає «російським вимогам». Проте російське відомство не надає жодного документу, який би підтвердив словесні заяви.
На думку експертів, у забороні на постачання до РФ продукції компанії Roshen є елемент російської політики проти України. За їхніми словами, такі різносортові «наїзди» мають на меті спонукати до сильнішої інтеграції України з Росією – насамперед шляхом вступу України до Митного cоюзу.