НОВИНИ

Росспоживнагляд заявляє, що понад 90% продукції Roshen не відповідає "російським вимогам"

Росспоживнагляд виявив порушення майже в усій продукції української кондитерської корпорації Roshen. Про це йдеться у повідомленні російського відомства.

"Федеральна служба нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини продовжує дослідження кондитерських виробів, вироблених на фабриках кондитерської корпорації Roshen. При цьому понад 90% досліджених зразків кондитерських виробів не відповідали нормативним вимогам", - йдеться в повідомленні відомства.

"Основною причиною невідповідності кондитерських виробів є невиконання законодавства у сфері захисту прав споживачів (вимоги до маркування харчової продукції - невідповідність інформації про харчову цінність продукції, зазначеної на етикетці)", - заявляють у Росспоживнагляді.

За даними відомства, наразі розглядається можливість зустрічі з компетентними органами України з питань дотримання вимог російського законодавства про якість і безпеку харчових продуктів під час постачань до Російської Федерації кондитерських виробів, вироблених на фабриках Roshen.

Нагадаємо, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Зокрема у відомстві заявили, що у молочному шоколаді Roshen виявлено бензопірен.

Після цією заборони Білорусь, Молдова, Казахстан та Таджикистан також вирішили перевірити українські цукерки. Після перевірки офіційні особи Казахстану, Таджикистану та Молдови заявили, що не мають претензій до продукції компанії Roshen.

Білорусь також заявила, що не заборонятиме реалізацію на своїй території продукції Roshen, оскільки за результатами перевірок "за всіма нормами відхилень немає".

На думку експертів, у забороні на постачання до РФ продукції компанії Roshen є елемент російської політики проти України. За словами експертів, такі різносортові «наїзди» мають на меті спонукати до сильнішої інтеграції України з Росією – насамперед шляхом вступу України до Митного cоюзу.