НОВИНИ

Росія заборонила ввозити на свою територію цукерки Порошенка

Російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії "Рошен" - одного з найбільших виробників кондитерських виробів на Україні. Про це 29 липня повідомив керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

"На жаль, наші підозри справдилися, про що ми щиро шкодуємо. Виявлені порушення дають нам підстави ставити питання про введення заборони на ввезення всієї продукції даної фірми", - сказав Онищенко.

"Дано вказівки митним органам про заборону ввезення на територію нашої країни кондитерських виробів компанії" Рошен ", - повідомив він.

За словами Онищенко, Росспоживнагляд відібрав для експертизи з торгових мереж Москви кондитерську продукцію, вироблену на чотирьох фабриках компанії "Рошен" - київської, вінницької, маріупольської і кременчуцької. Оніщено заявив, що його відомство дійшло висновку, що продукція "не відповідає заявленим параметрам".

"Порушено вимоги до якості і безпеки. Є підстави говорити про системні порушення чинного в нашій країні законодавства про захист прав споживачів", - повідомив він.

"Зокрема, продукція Вінницької кондитерської фабрики "Конафетто" не відповідала нормативам за вмістом жирів і органолептиці. Цукерки "Монблан" із шоколадом Київської кондитерської фабрики і цукерки "Монблан" крем-праліне з подрібненим горіхом, карамель з молочною начинкою "Молочна крапля" Кременчуцької фабрики, чорний шоколад "Рошен" Вінницької фабрики, цукерки "Вар'єте" з вершковим кремом та хрусткими кульками мали численні відхилення за показниками якості і так далі ", - сказав Онищенко.

"У шоколаді молочному "Рошен" виявлено бензопірен. Це ознака серйозних проблем, пов'язаних із забезпеченням безпеки даного виду продукції", - заявив він.

Нагадаємо,у лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія.

У квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями це звинувачення було зняте.

У травні поставки відновилися.

За підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через заборону на поставки в Росію молочний бізнес щомісяця недоотримував більше $26 млн.