НОВИНИ

У Таджикистані не виявили шкідливих речовин у продукції Roshen

У таджицьких фахівців немає претензій до якості кондитерських виробів української компанії Roshen, що поставляються в республіку. Про це 3 серпня заявив заступник керівника Агентства із стандартизації, метрології, сертифікації та торгової інспекції при уряді Таджикистану Ібодулло Курбонов.

"Ми постійно проводимо якісну перевірку всієї продукції, що завозиться в країну, в тому числі з України і жодного разу до них не виникло претензій", - підкреслив Курбонов.

За його словами, "після того, як Росспоживнагляд виявив в українському шоколаді бензопірен, фахівці Агентства спільно з іншими службами провели додаткову перевірку, але жодних шкідливих речовин не виявили".

Продукція компанії Roshen широко представлена у Таджикістані та користується попитом у населення. За різними оцінками, у Таджикістані українські солодощі становлять майже чверть загального експорту кондитерських виробів.

Нагадаємо, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Зокрема Оніщенко заявив, що у молочному шоколаді Roshen виявлено бензопірен.

У корпорації Roshen сумніваються щодо правильності відбору Росспоживнаглядом зразків для проведення аналізів, що підтверджують відповідність продукції вимогам нормативної документації.

Глава Росспоживнагляду запевняє, що у забороні українських цукерок фірми Roshen немає політичної складової.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов створив і очолив групу для проведення консультацій з Росією щодо заборони ввезення на її територію продукції компанії Roshen.

Вже у серпні перевірку продукції кондитерської фабрики  почала санітарна служба Казахстану. Про аналогічні наміри заявила також Білорусь і Молдова.