НОВИНИ

Росспоживнагляд вирішив перевірити і українські тістечка з тортами

Росспоживнагляд перевірить якість борошняної кондитерської продукції, виробленої в Україні. Про це заявив глава Росспоживнагляду, головний санітарний лікар Росії Геннадій Оніщєнко.

"Коли ми займалися українським сиром, однією з умов було те, що якщо вони не створять систему контролю за якістю продукції, то ми періодично на якихось сегментах товарообігу будемо до цього повертатися. Зараз ми взялися перевіряти борошняну кондитерську продукцію України. Що там буде - я сказати не можу", - заявив Оніщєнко.

Говорячи про заборону постачання цукерок фiрми "Рошен", Оніщєнко заявив, що Росспоживнагляд має претензії лише до тих цукерок,  якi виробляють в Українi

"Поки що ми до липецької фабрики запитань не маємо. Поки що не маємо запитань i до Клайпеди, адже "Рошен" вiд "Рошена" рiзниться", - сказав вiн.

При цьому Оніщєнко зазначив, що у Росспоживнагляду виникли питання не до безпечностi, а саме до якостi продукцiї "Рошен", що випускається на низцi українських фабрик.

"Йдеться не про безпечнiсть, а про якiсть цiєї продукцiї. Якщо заявляєш, що в цьому шоколадi мiститься стiльки-то бiлка, стiльки-то жиру тощо, то будь добрий, витримай цей параметр. А випадок iз бензопiреном свiдчить найiмовiрнiше про те, що какао-боби, з яких виробляли шоколад, були дуже низької якостi", - заявив вiн.

Нагадаємо, 29 липня російська санітарна служба ввела заборону на постачання до РФ продукції компанії Roshen через виявлені порушення після експертизи. Зокрема Оніщенко заявив, що у молочному шоколаді Roshen виявлено бензопірен.

У корпорації Roshen сумніваються щодо правильності відбору Росспоживнаглядом зразків для проведення аналізів, що підтверджують відповідність продукції вимогам нормативної документації, що не передбачає .

Водночас у Молдові, агентство з безпеки продовольства також не виключає проведення вибіркового тестування продукції української корпорації.

Глава Росспоживнагляду запевняє, що у забороні українських цукерок фірми Roshen немає політичної складової.