“Найголовніша подія для України і Литви — це Вільнюський саміт Східного партнерства, який відбудеться в листопаді у Вільнюсі. Для України це не проста подія, як і для Литви. Ми сподіваємося, фактично на саміті може бути підведена риска під 22 роками розвитку України на шляху європейської інтеграції”, – сказав Кожара.
За його словами, вже сьогодні можна говорити про досягнення певних успіхів на шляху європейської інтеграції. Зокрема, достатньо успішно здійснюються реформи.
Він також відзначив, що Литва є одним з найбільших адвокатів України на шляху європейської інтеграції.
“Ми відчуваємо постійно підтримку Литви, дуже важливо, що в другому півріччі Литва головуватиме в Європейському Союзі, і ми чекаємо, що саме цей факт додасть імпульсу більш глибокому розвитку відносин між Україною і Європейським Союзом”, – сказав міністр.
Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною.
Згодом прем'єр Росії Дмітрій Мєдвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перещкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.
Як відомо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.
За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.
Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни.
Між тим, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.