НОВИНИ

Бойко вважає, що статус спостерігача у МС не завадить євроінтеграції

Надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни. Таку думку висловив віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко, коментуючи згоду Вищої Євразійської економічної ради підтримати наміри України отримати статус спостерігача у МС.

"Я не думаю, що європейська комісія буде проти того статусу, який ми сьогодні отримали”, - сказав Бойко.

При цьому він пояснив, що під час засідання Вищої Євразійської  економічної ради  на рівні глав держав  у Астані  мова йшла про два рішення.

Перше - стосується того, що президенти досягли домовленості підписати 31 травня у Мінську меморандум між урядом України та Євразійською економічною комісією, в якому Україні фактично буде надано статус спостерігача у Митному союзі.

Другий документ, який сьогодні вже підписали президенти, стосується того, що президенти Росії, Білорусі і Казахстану підтримають прагнення України стати спостерігачем в Євразійському союзі після початку його роботи у 2015 році.

“Для нас дуже важливо це, тому що для нас важливо знати про процеси в цих об’єднаннях, мати доступ до інформації, щоб оцінити наші можливі ризики, обмеження”, - підкреслив Бойко.

Він наголосив на важливості сьогоднішнього рішення для  країни, зауваживши, що  держава відтепер “з відкритими очима дивитиметься на майбутнє (євразійського) союзу, і на наше місце в цьому процесі”.

Нагадаємо, радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що рішення України про відновлення участі в євразійській економічній інтеграції несумісне з інтеграцією країни до Європейського Союзу. Він також пояснив, що у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.

Напередодні офіційний представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, нагадав, що співпраця України і Митного союзу не повинна суперечити майбутнім зобов'язаннями держави в рамках Угоди про асоціацію з ЄС і негативно впливати на можливість її укладення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.