НОВИНИ

Єврокоміся нагадала Україні, що одночасна інтеграція в ЄС і Митний союз – неможлива

Зближення України з Митним союзом і Угода про асоціацію Україна-ЄС є несумісними, заявляють в Європейській комісії.

Коментуючи можливий сценарій розвитку у разі повної або часткової інтеграції Києва з Митним союзом, в Єврокомісії пояснили, що в цьому випадку Україна "має обирати, з якими правилами вирівнювати своє законодавство - чи з тими, що пов'язані з законодавством ЄС, чи з тими, що застосовуються в рамках Митного союзу".  "Неможливо, щоб Україна вирівнювала (правила-ред.) з обома (законодавствами – ред.) в один і той же час. Україна має обрати, яким шляхом слідувати, знаючи, що Митний союз і Угода про асоціацію Україна-ЄС є взаємно несумісними", - заявляють у Брюсселі.

В Єврокомісії констатують, що "сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми". "Україна не зможе провадити і реалізовувати якусь самостійну двосторонню торговельну політику, передавши свій суверенітет Митного союзу з питань у сфері тарифів та інших головних комерційних питань", - пояснили в ЄК.

Крім того, в Єврокомісії також наголошують, що "навіть часткове приєднання до Митного союзу, що впливає на українські тарифи або її нормативні рамки, пов'язані з торгівлею, буде проблематичним". "У підсумку, незважаючи на складність питань, які будуть також вирішені в контексті членства України в СОТ, вступ до Митного союзу вплине на привілейовані торговельні відносини, на які спрямована поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з ЄС", - наполягають в ЄК.

У Брюсселі нагадали, що Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною спрямована на "досягнення повної та ефективної торгівельної інтеграції між двома ринками, піднімаючи відповідні митні тарифи і квоти, а також надаючи основу для гармонізації законодавства, норм і правил у різних торгових секторах".  "Угода пропонує Україні рамки для модернізації торговельних відносин і економічного розвитку, які позитивно позначаться на економічних аспектах життя і нададуть переваги зацікавленим сторонам", - наголошують в Єврокомісії.

Нагадаємо, 18 грудня Віктор Янукович переніс свій візит до Російської Федерації.  До цього урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством  і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян заявляв, що  за підсумками візиту буде ухвалене політичне рішення і створена робоча група по вивченню умов приєднання України до ЄврАзЕС та інтеграції у Митний союз.

Пізніше газета "Коммерсанть-Україна" з посиланням на власне джерело повідомила, що Україна пропонувала свій вступ до ЄврАзЕС з обіцянкою продовжити інтеграцію у Митний союз, але не надала юридичних гарантій, відтак візит не відбувся.

Читайте також: Янукович розтягнувся у зовнішньополітичному шпагаті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.