НОВИНИ

Митний союз погодився надати Україні статус спостерігача

Вища Євразійська економічна рада на рівні глав держав підтримала наміри України отримати статус спостерігача у Митному союзі, а в майбутньому і в Євразійському економічному союзі. Про це заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв на брифінгу після переговорів лідерів країн Митного союзу, України і Киргизстану у форматі "п'ятірки" в середу в Астані.

"Україна висловила зацікавленість у статусі спостерігача у нашій роботі в рамках Митного союзу, ЄЕП і в майбутньому, Євразійського економічного союзу", - сказав Назарбаєв, озвучуючи спільну заяву глав держав після зустрічі п’яти президентів в Астані.

Він підкреслив, що президенти України і Киргизстану були запрошені на засідання Вищої Євразійської економічної ради. Киргизстан має намір приєднатися до об'єднання.

"Ми їх наміри підтримали і прийняли відповідні рішення", - сказав Назарбаєв.

За його словами, досягнута домовленість про підготовку експертами необхідних документів з тим, щоб їх розглянути на наступному засіданні Вищої ради.

Нагадаємо, Україна неодноразово заявляла про бажання працювати з Митним союзом за схемою "3+1", тобто брати участь в окремих угодах у рамках об'єднання, але не ставати його повноправним учасником, однак Росія раніше називала такий підхід неприйнятним.

Європейський Союз неодноразово заявляв, що Україна не може одночасно бути членом Митного союзу ЄЕП і мати зону вільної торгівлі з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.