НОВИНИ

В ЄС ще раз нагадали Януковичу про несумісність Митного союзу і євроінтеграції

Співпраця України і Митного союзу не повинна суперечити майбутнім зобов'язаннями держави в рамках Угоди про асоціацію з ЄС і негативно впливати на можливість її укладення.

Про це заявив Пітер Стано, офіційний представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, коментуючи намір України отримати статус спостерігача при Митному союзі.

«Ми в черговий раз заявляємо про позицію, що будь-яка форма співпраці між Україною і Митним союзом не повинна суперечити майбутнім зобов'язанням у рамках Угоди про асоціацію ЄС-Україна, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі, а також не повинна впливати на можливість її підписання» , - йдеться в заяві представника Єврокомісії.

Як відомо, на 28-29 травня планується зустріч Януковича з лідерами країн Митного союзу в Астані, у рамках засідання Вищої Євразійської економічної ради.

Україна має намір узгодити проект меморандуму про поглиблення співпраці з ЄврАзЕС і країнами Митного союзу. Меморандум, зокрема, передбачає надання Україні статусу спостерігача при Митному союзі.

Українська влада переконує, що отримання Україною статусу спостерігача в Митному Союзі не завадить підписанню Угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.