НОВИНИ

Перший віце-прем’єр РФ пояснив, що статус спостерігача Україна отримає лише у 2015-му

У Мінську 31 травня планується підписання меморандуму, який дозволить Україні брати участь у всіх форматах Євразійської економічної комісії та Вищої економічної ради. Про це журналістам в Астані повідомив перший віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов.

"Після підписання відповідного меморандуму Україна отримає можливість працювати в усіх форматах Євразійської економічної комісії та Вищої Євразійської економічної ради, тобто на наступну Вищу раду президент України буде запрошений", - сказав Шувалов.

За його словами, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.

За словами Шувалова, теоретично президенти країн, що входять до Митного союзу, можуть прийняти рішення про введення статусу спостерігача у Митному Союзі, однак, за його словами, це недоцільно.

"Якщо раптом буде ухвалено рішення президентами про введення статусу спостерігача у Митному союзі, нам потрібно буде тоді створити новий міждержавний договір або внести поправки в існуючий, які передбачать надання деяким державам статусу спостерігача. Якщо такий договір буде підписаний і кодифікований, то це можна і щодо Митного союзу. Це обговорювалося, але потреби в цьому ніякої немає, тому що нормативна база МС зараз трансформується", - сказав Шувалов.

Він зазначив, що в процесі кодифікації всіх документів братимуть участь Україна і Киргизстан.

"Ми в цій дискусії намагатимемось виробляти універсальні правила, тому що, швидше за все, до Євразійського економічного союзу після його формування будуть приєднуватися і інші держави", - підкреслив перший віце-прем'єр РФ.

Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримують намір України стати спостерігачем у цій організації.

Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.