НОВИНИ

Мєдвєдєв очікує, що Україна не братиме на себе зобов'язань, що перкоджатимуть інтеграції в союз Путіна

Прем'єр Росії Дмітрій Медведєв привітав підписання Меморандуму про поглиблення взаємодії України з Євразійською економічною комісією, але закликав Київ не робити кроків, що йдуть врозріз з цією інтеграцією. Про це він заявив під час Форуму ділових людей держав-членів ЄЕП

"Щойно ми стали свідками меморандуму з Україною. Це перший крок, важливий крок, потрібний крок. І ми йому дуже раді. Але він може стати і останнім кроком, якщо нічого не робити", - сказав Медведєв.

Як зазначив прем'єр, "ми вітаємо цей крок, але ми розуміємо, що якщо наші партнери хочуть брати участь у нашому Євразійському економічному союзі, вони повинні прийняти цілий ряд дуже складних, часом непопулярних рішень".

"Причому всі рішення, а не тільки їх частину", - зазначив Мєдвєдєв.

Він підкреслив, що українські партнери "не повинні брати на себе зобов'язання, які виключають їх участь в Євразійському економічному просторі і союзі".

"Це повинно бути всім ясно, як божий день, якщо це не відбудеться, звичайно, ми будемо дружити далі, будемо розвивати наші двосторонні відносини, але це вже не спільний ринок", - заявив прем'єр РФ.

Нагадаємо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни.

Як відомо, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.

31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною.

Згодом міністр закордонних Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що у Європейському Союзі мають намір вивчити документи, які підписує Україна з Митним союзом про подальшу співпрацю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.