“Вирок Brexit”.Трамп попередив, що план Терези Мей, ймовірно, вб’є торговельну угоду з США

13 Липня 2018, 09:51

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вважає, що новий план щодо виходу Великої Британії зі складу Європейського союзу негативно вплине на майбутню торговельну угоду Лондона і Вашингтона. Про це йдеться в інтерв’ю британського таблоїду  The Sun під час візиту до Британії.

 

За його словами, прем'єр-міністр Тереза Мей проігнорувала його пораду , вибравши "м'яку" стратегію Brexit.

 

На думку глави Білого дому, угода між Британією та ЄС призведе до того, що США будуть "мати справу з Європейським Союзом, замість того щоб мати справу з Великою Британією".

 

"План пані Мей безумовно вплине на торгівлю з США, на жаль, негативним чином. У нас є досить багато складнощів з Європейським Союзом. Ми зараз вживаємо жорстких заходів щодо Європейського Союзу, оскільки вони несправедливо поводилися щодо торгівлі зі Сполученими Штатами", – зауважив він.

 

Водночас він відзначив, що давав поради Терезі Мей, але вона не прислухалася.

 

 

"Вона хотіла йти іншим шляхом. Я б насправді сказав, що вона, ймовірно, пішла зворотнім шляхом. І це добре. Вона повинна вести переговори так, як вона краще знає. Але я думаю, що все відбувається дуже невдало. Надто довго", – сказав Трамп.

 

"Ви знаєте, угоди, які тривають занадто довго, ніколи не є хорошими. Коли справа триває так довго, вони ніколи не працюють дуже добре ", – додав він.

 

Крім того, господар Білого дому  також висловив жаль через відставку Бориса Джонсона, який пішов з посади глави МЗС Великої Британії через незгоду з "м'яким" Brexit. За його словами, Джонсон міг би стати "чудовим прем'єр-міністром".

 

"Я дуже поважаю Бориса. Він мені подобається, і говорить дуже хороші речі про мене. Я був дуже засмучений, побачивши, що він залишає уряд, і я сподіваюсь, що він повернеться в якийсь момент. Я думаю, він прекрасний представник для вашої країни ", – підсумував Трамп.

 

Нагадаємо, 21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС.  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.