НОВИНИ

У Британії Палата лордів підтримала право парламентського вето щодо угоди про Brexit

За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Про це повідомляє BBC.

 

За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

 

Зокрема, голосування Палати лордів означає, що законопроект повернеться до Палати громад.

 

Зазначається, що Британія офіційно вийде зі складу Євросоюзу в березні 2019 року. Наразі переговори проходять щодо умов Brexit, і питання полягає у тому, що буде, якщо парламент накладе вето на остаточну угоду між двома сторонами або що буде, якщо ніякої угоди не буде досягнуто.

 

Нагадаємо, 13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Так, 7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.