НОВИНИ

Парламент Британії схвалив план виходу з ЄС

Зазначається, що парламент отримає більше контролю за процесом виходу країни з ЄС.

У Великій Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з Європейського Союзу. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

Так, депутати обговорювали поправки, які раніше були внесені Палатою лордів.

 

Наголошується, що прем'єрка Тереза ​​Мей домоглася підтримки, але була змушена піти на поступки противникам Brexit серед Консервативної партії.

 

Зокрема, в уряді мали намір скасувати поправку, яка надавала парламенту право вирішити, що станеться, якщо Британія не зможе узгодити умови її виходу з ЄС. Однак уряд зрештою пішов на компроміс, тому парламент отримає більше контролю за процесом виходу країни з ЄС.

 

"У той час як деякі британські політики хотіли б зберегти тісні зв'язки з Брюсселем, інші наполягають на якомога максимальному віддаленні країни від Євросоюзу", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 24 травня стало відомо, що прем'єр-міністр Британії Тереза Мей попросить Європейський Союз про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.