НОВИНИ

Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit — The Times

Другий транзитний період потрібен, щоб уникнути створення перевірок та інфраструктури на кордоні в Ірландії.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей попросить Європейський Союз про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії. Про це повідомляє британське видання The Times.

 

Відомо, що одним із найважчих пунктів у переговорах щодо Brexit стало питання про статус кордону між Північною Ірландією і Республікою Ірландія, що входить у ЄС.

 

Зокрема, Лондон запропонує ще один транзитний період, що охоплюватиме питання митниці і торгівлі, який розпочнеться одразу після попереднього і триватиме до кінця 2020 року. 

 

"Нова пропозиція прем'єр-міністра, яка  ще не була представлена у Брюсселі, протистоятиме переговорам з ЄС та консерваторами, що підтримують Brexit. ", - йдеться у повідомленні.

 

Так, період для введення митного та законодавчого регулювання потрібен для уникнення необхідності введення перевірок та створення інфраструктури на кордоні.

 

"Велика Британія попросить про те, щоб з 2021 по як мінімум 2023 рік був узгоджений період для введення митного та законодавчого регулювання, щоб уникнути необхідності введення перевірок та створення інфраструктури на кордоні", - додається у повідомленні.

 

Нагадаємо, 20 квітня ЄС відкинув пропозиції Великої Британії, які допомагають уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії. 

 

19 березня Європейський Союз та Велика Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом. 29 січня країни-члени ЄС погодили основні позиції на переговорах про перехідний період після виходу Великої Британії з ЄС.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.