Власники подарували столиці скандальну забудову разом із 10 млн гривень

17 Листопада 2011, 19:07

«Ми отримали офіційне звернення двох меценатів, які виявили бажання подарувати місту Києву будівлю і земельну ділянку по вулиці Богдана Хмельницького, 7», – заявив Пузанов.

За його словами, найближчим часом планується підписати договір дарування.

«Ці дві особи створили підприємство, яке викупило земельну ділянку та об’єкт незавершеного будівництва, і місту Києву буде подаровано 100% статутного капіталу цього товариства. Крім будівлі і землі, на цьому підприємстві залишаться невикористані кошти статутного капіталу в розмірі приблизно 10 млн грн. За задумом дарувальників, ці кошти будуть використані на завершення добудови цієї будівлі», – пояснив заступник голови КМДА.

Як підкреслив Пузанов, після завершення будівництва там буде розміщено Музей історії Києва, який планується відкрити до Дня столиці у травні 2012 року.

При цьому Пузанов зауважив, що дарувальники нічого не отримають взамін.

«Чомусь нікого не дивує, що у Нью-Йорку на Манхеттені є цілий квартал, подарований Рокфелером місту, в якому він працював і в якому був зосереджений його бізнес… Я думаю, що цей подарунок дуже гарний і він свідчить про соціальну відповідальність людей, які це роблять», – переконаний заступник голови КМДА.

Зазначимо, Вагіфу Алієву належить офісний центр "Парус" та певна частина ТЦ "Арена-Сіті". Разом з Алієвим співвласником "Мандарин Плаза" та "Парус" є Дмитро Фірташ.

Нагадаємо, у березні цього року КМДА склала список з восьми будівельних об'єктів, які міська влада вважає найбільш резонансними. Зведення цих об'єктів могло бути припинено, а будівлі демонтовані.

Зазначимо, що тоді ж, у березні, суд відібрав землю у забудовника на «Театральній» у Києві.