В УПЦ МП порівняли рішення Константинополя з анексією Криму

16 Жовтня 2018, 10:59

Архієпископ Климент, голова Інформаційно-просвітницького відділу Української православної церкви Московського патріархату, порівняв рішення синоду Вселенського патріархату щодо продовження процедури надання автокефалії помісній Українській православній церкві з незаконною анексією РФ Криму. Про це він заявив у інтерв'ю "Настоящему времени".

 

"Те, що зараз відбувається з боку Константинополя, – це анексія території Української православної церкви. Те, що робить сьогодні Константинопольський патріархат, порівняно з анексією Криму", – наголосив архієпископ Климент.

 

За його словами, причина нинішнього конфлікту між церквами полягає в тому, що "Константинополь прийняв відповідне рішення абсолютно одноосібно, без урахування позицій інших помісних церков".

 

Як повідомлялося. 15 жовтня Синод Російської православної церкви вирішив розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом. 

 

Своєю чергою, представник Київської Патріархії Євстратій Зоря відреагував на відповідне рішення РПЦ, назвавши його "мінською схизмою". 

 

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Також Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

читати ще

показати ще