НОВИНИ

Синод Вселенського Патріархату оголосив рішення щодо надання Томосу

Крім того, Синод визнав незаконною анексію Київської митрополії Москвою у 1686 році.

Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України. Про це в четвер, 11 жовтня, повідомив митрополит Франції Еммануїл Галльський у Стамбулі.

 

 

"Поновити рішення, прийняте раніше Вселенським Патріархатом, щодо дарування автокефалії церкві в Україні", – йдеться в рішенні, підписи під яким поставили 12 членів Синоду та Вселенський Патріарх Варфоломій.

 

Водночас, згідно з документом, Синод задовольнив прохання Патріарха Філарета і визнав главу УПЦ Київського патріархату канонічним ієрархом православної церкви. У канонічному статусі відновлено й главу Української автокефальної православної церкви Макарія.

 

"Прийняти апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетіча та їхніх послідовників, які опинилися в схизмі (церковне розділення – Ред.) не через догматичні причини", – йдеться в рішенні.

 

Крім того, Синод визнав незаконною анексію Київської митрополії Москвою у 1686 році.

 

 

"Скасувати юридичну силу синодального листа від 1686 року, затвердженого в умовах певного часу, який гарантував права виключно через ікономію (церковна поблажливість – ред.) до патріарха Московського призначати митрополита Київського... зобов’язуючи його згадувати Вселенського патріарха як першого ієрарха під час будь-яких святкувань, оголошень та підтвердження його канонічної залежності від Матері-Церкви Константинополя", – зазначається в документі.

 

Також члени Синоду закликали всі залучені сторони уникати виникнення конфліктних ситуацій.

 

"Апелюємо до всіх залучених сторін уникати зазіхання на церкви, монастирі та інше майно, уникаючи так само будь-яких актів насильства та помсти заради збереження миру та любові у Христі", – йдеться в останньому пункті офіційної заяви Синоду.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію. 

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.