НОВИНИ

РПЦ розірвала відносини з Константинополем

Таке рішення ухвалив синод РПЦ.

Синод Російської православної церкви вирішив розірвати євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом. Про це йдеться на сайті Московського патріархата.

 

"Члени священного синоду визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським Патріархатом", - йдеться у повідомленні.

 

"Відтепер і надалі до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Руської православної церкви неможливо співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян — участь в таїнствах, що здійснюються в її храмах", - пояснюється у документі.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується.

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.