В Україні під слідством перебувають п’ятеро колишніх високопосадовців і депутатів

30 Жовтня 2013, 15:34

Зокрема, з вересня 2011 року триває судовий процес над екс-головою Шевченківської РДА Києва Віктором Пилипишином, якого звинувачують у незаконній передачі у власність приватній структурі житлового 4-поверхового будинку за заниженою ціною 240 тис. грн. А також передачу у власність тій же приватній структурі будівлі вечірньої школи за ціною 274 тис.грн., незважаючи на законодавчу заборону відчуження навчальних закладів. Сторона звинувачення стверджує, що громаді Києва було завдано 15 млн грн. збитків.

У 2011 році Пилипишину було обрано міру запобіжного заходу – підписка про невиїзд. 30 квітня цього року Голосіївський райсуд Києва змінив запобіжний захід для нього на внесення застави у розмірі 289 тис. гривень. 

Розслідування справи екс-директора Держслужби зайнятості Володимира Галицького та ще чотирьох чиновників відомства, яких підозрюють в хабарництві та зловживаннях із бюджетними коштами, завершили ще у грудні минулого року. 

Галицького підозрюють в отриманні хабарів на загальну суму 574 тис. гривень. Генпрокуратура України встановила наявність у нього банківського рахунку в одній із країн Західної Європи (з сумою близько одного мільйона євро). Цей рахунок арештований.

Як відомо, фігурантів справи заарештували наприкінці листопада 2011 року. 

Наразі у справі триває суд. Галицький перебуває в Лук’янівському СІЗО.

Галицький очолював Держслужбу зайнятості з травня 2003 року до квітня 2005. А в серпні 2006 він знову очолив відомство.

Наприкінці грудня минулого року оголосили у міжнародний розшук колишнього депутата Партії регіонів Олександра Шепелева за підозрою в замовному вбивстві і розкраданні коштів Родовід Банку. Зокрема, екс-депутат фігурував у кримінальній справі, відкритій в рамках розслідування розкрадання коштів з Родовід Банку (йдеться про 315 млн грн).

4 липня його затримали у Будапешті і заарештували на 40 діб. Згодом, щоб уникнути екстрадиції в Україну, подружжя Шепелева подало у відповідні угорські органи клопотання про надання статусу біженця. Втім, це клопотання було відхилено, оскільки Шепелев і його дружина "володіють канадським громадянством". Згідно з угорським законодавством їм не може бути наданий статус біженця.

А 18 жовтня суд у Будапешті ухвалив рішення про екстрадиційний арешт Шепелева та його дружини до 10 січня 2014 року. Адвокати Шепелева подаватимуть апеляцію.

У міжнародному розшуку перебуває і колишній ректор Національного університету Державної податкової служби Петро Мельник. За останньою достовірною інформацією, він перебуває у м.Сан-Маркос у Каліфорнії.

За інформацією народного депутата Геннадія Москаля, Мельник виїхав у США, як громадянин однієї з прибалтійських країн.

Мельника затримали 27 липня цього року під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн. За рішенням Печерського суду він перебував під домашнім арештом. А 7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати переміщення заарештованого. У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і зник.

За словами експертів, Україна не має укладених договорів про екстрадицію зі США обвинувачуваних в Україні осіб. А тому писати про правову допомогу з екстрадиції сьогодні може тільки та прибалтійська країна, за паспортом якої Мельник в’їхав у США.

А 22 жовтня в Одеському обласному управлінні внутрішніх справ колишньому члену фракції Партії регіонів Ігору Маркову вручили повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 ККУ – хуліганство.  Йому інкримінують організацію і побиття учасників пікету біля Одеської обласної адміністрації проти встановлення у місті пам'ятника Єкатерині ІІ в 2007 році. 

У той же день його затримали, а в ніч на 23 жовтня – доправили до Києва. Печерський райсуд Києва обрав для Маркова запобіжний захід у вигляді арешту до 20 грудня.

Захист Маркова оскаржив його арешт.