В ОБСЄ привітали закон про суспільне телебачення і радіомовлення

14 Травня 2014, 19:20

"З ухваленням цього закону український парламент чітко відмовився від концепції державних ЗМІ та впроваджує міжнародні стандарти суспільного мовлення", – сказала Міятович.

Вона підкреслила, що мовники, які фінансуються громадськістю, "повинні служити суспільству, а не політичному керівництву".

Водночас вона зазначила, що новий мовник, який засновується зазначеним законом, "тепер повинен встановити нові стандарти незалежності, плюралізму та професійні стандарти для всіх ЗМІ України".

Міятович також наголосила, що при схваленні закону депутати Верховної Ради врахували рекомендації, які були надані офісом Міятович у 2013 році.

Нагадаємо, 17 квітня Верховна Рада ухвалила Закон "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".

Законом визначено порядок створення та діяльності Суспільного телерадіомовлення з метою "забезпечення права на свободу вираження поглядів, отримання неупередженої інформації про важливі суспільні події та задоволення інших інформаційних потреб суспільства".

Закон містить також норму, відповідно до якої планується заборонити втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій, у діяльність НСТУ з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації, що поширюється Суспільним телерадіомовленням України.

Встановлюється також, що держава забезпечуватиме належне фінансування НСТУ, яке передбачатиметься окремим рядком у Державному бюджеті України та має становити не менше 0,2% видатків Державного бюджету за попередній рік.

В.о. Президента підписав цей закон 13 травня.

Після публікації у середу закон вступить у дію 15 травня.