НОВИНИ

В ОБСЄ вважають, що проект закону про громадське телебачення потрібно доопрацювати

Проект закону про громадське мовлення в Україні потребує доопрацювання. Таку думку висловила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятовіч. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на її прес-службу.

“Мій офіс відзначає позитивні базові положення запропонованого акта, в тому числі щодо принципів та завдань майбутньої Національної громадської телевізійної та радіокомпанії, процедури її ліцензування, яка допоможе створити юридичні та інституційні рамки для захисту незалежності та підзвітності громадського мовника”, - процитували у прес-службі листа Міятовіч на ім’я голови Верховної Ради України Володимира Рибака.

“Водночас, проект закону не виключає небезпечної можливості існування паралельно державного та громадського мовника, що суперечитиме європейським стандартам свободи слова та свободи ЗМІ”, - зазначається у листі.

Представник ОБСЄ зазначила на необхідності переглянути в проекті закону весь механізм фінансування громадського мовника, оскільки нинішні положення не відповідають кращому досвіду, що існує в регіоні ОБСЄ.

Міятовіч висловила сподівання, що рекомендації експертів будуть враховані при схваленні українськими депутатами відповідного закону.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла у першому читанні поданий урядом законопроект № 1076 «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», який передбачає створення Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Як відомо, 11 червня у Києві журналісти презентували проект громадського інтернет-телебачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.