Українцям дозволили підписувати електронні петиції і відправляти звернення

24 Липня 2015, 20:54

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції». Про це повідомляється на сайті глави держави.

Зазначений закон прийнято Верховною Радою 2 липня 2015 року з ініціативи президента. Ним запроваджується подання громадянами індивідуальних та колективних звернень в електронній формі з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку. Передбачено, що у такому зверненні, крім прізвища, імені, по батькові, місця проживання громадянина, викладення суті порушеного питання, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Також законом запроваджується можливість звернення громадян до президента, Ради, Кабміну та органів місцевого самоврядування шляхом подання електронної петиції.

Згідно з законом, електронна петиція має набрати відповідну кількість голосів на її підтримку. Так, електронна петиція, адресована президенту, парламенту або урядові, має набрати на її підтримку не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня оприлюднення петиції. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

У разі, якщо електронна петиція в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, вона розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування.

Як повідомлялося, раніше інструмент електронних петиції запрацював у США. Зокрема, будь-який громадянин міг відправити петицію до президента США Барака Обами на сайті Білого дому.

У таких петиціях, українці попросили Обаму ввести санкції проти Путіна або визнати Росію спонсором тероризму.