Україна потрапила до пріоритетів зовнішньої політики ЄС

28 Серпня 2017, 16:08

Ситуація в та навколо України потрапила в однин із п’яти пріоритетів зовнішньої політики Європейського Союзу, який отримав назву "глобальне управління". Про це заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, передає кореспондент УНІАН.

Цей пункт Могеріні озвучила останнім, зауваживши, що цей порядок не є у відповідності до алфавіту чи у відповідності до важливості пріоритетів, але є лише "порядком". 

"Останній, але не менш важливий пункт пріоритетів – глобальне управління. Ми повинні продовжувати інвестувати все, що ми можемо – а це багато – в системи та рамки багатонаціональних інституцій та глобального управління. Перш за все тому, що їх атакують з багатьох різних сторін – я не буду їх називати, залишивши це для вашої уяви. Коли ми працюємо, щоб побудувати глобальних союзників, …, коли ми працюємо для поваги міжнародних норм від України до Корейського півострова – у всіх цих випадках ми працюємо для більш безпечної Європи так само, як і для більш безпечного світу", – заявила вона.

Першим пріоритетом Могеріні назвала безпеку та оборону, зазначивши, що в цій сфері за один рік ЄС зробив більше, аніж за декілька десятиліть. Другим пріоритетом вона назвала зобов’язання ЄС у сфері протидії тероризму та радикалізації, третім – міграцію і четвертим – Балкани. 

"В цьому році у нас є більше відповідальності, ніж будь коли ми мали у минулому. Але я переконана, що у цьому році увесь світ та громадяни ЄС надали більшої важливості нашій зовнішній роботі, не тільки тому, що вони бачать різницю, якої ми досягаємо, але й тому, що багато з них розуміють зв'язок між тим, що відбувається навколо нас, з тим, що відбувається всередині (ЄС), що відбувається в наших регіонах – мир на Середньому Сході, ситуація в Україні, ситуація у різних частинах світу має прямий вплив на життя європейців", – наголосила Могеріні.

Як повідомлялось, Європейська комісія має намір вивчити українсько-литовський проект "план Маршалла" для підтримки реформ в Україні. Зокрема, проект документа передбачає виділення щорічно 5 млрд євро на підтримку реформ в Україні.